Home Program Registration Accommodation Committees Sponsors Participants


Participants
William Alexandre (University of Rouen, France)
M. Salah Baouendi (UCSD, USA)
Shiferaw Berhanu (Temple University, USA)
Prasenjit Bhowmik (ETH Zurich)
Léa Blanc-Centi (ENS Lyon)
Stefan Borell (Institut Mittag-Leffler)
Chafi Boudekhil (University of Sidi Bel Abbes, Algeria)
Dominique Cerveau (University of Rennes I, France)
Yu-Lin Chang (National Taiwan Normal University)
Makhlouf Derridj (University of Rouen, France)
Peter Ebenfelt (UCSD, USA)
Franc Forstnerič (Ljubljana, Slovenia)
Klaus Gansberger (University of Vienna)
Patrick Ghanaat (University of Fribourg, Switzerland)
Pengfei Guan (McGill University, Canada)
Lee Hanjin (Handong University, South Korea)
Phil Harrington (University of South Dakota, USA)
Friedrich Haslinger (University of Vienna, Austria)
Thomas Hempfling (Birkhäuser Basel, Switzerland)
Harald Holmann (University of Fribourg, Switzerland)
Jorge Hounie (University of Sao Carlos, Brazil)
Xiaojun Huang (Rutgers University, USA)
Norbert Hungerbühler (University of Fribourg, Switzerland)
Björn Ivarsson (Berne, Switzerland)
Michal Jasiczak (UAM Poznan, Poland)
Burglind Jöricke (MPI Bonn, Germany)
Robert Juhlin (University of Vienna, Austria)
Bettina Katthagen (Birkhäuser Basel, Switzerland)
Burchard Kaup (University of Fribourg, Switzerland)
Joseph J. Kohn (Princeton, USA)
Dejan Kolaric (IMFM Ljubljana, Slovenia)
Frank Kutzschebauch (Berne, Switzerland)
Bernhard Lamel (University of Vienna, Austria)
Christine Laurent (Institut Fourier, France)
Nicolas Lerner (University of Paris 6, France)
Farid Madani (Paris Jussieu, France)
Henri Maire (University of Geneva)
Raffaella Mascolo, (University of Padua, Italy)
Fanny Matthey (Université Paris 6, France)
Mohamed Menad (Université Chlef, Algeria)
Joel Merker (ENS Paris, France)
Francine Meylan (University of Fribourg, Switzerland)
Nordine Mir (Rouen, France)
Ngaiming Mok (The University of Hong Kong)
Timothy Opoola (University of Ilorin, Nigeria)
Kamal Prasad Panthhe (Leuven, Belgium)
Linda Rothschild (UCSD, USA)
Jean Ruppenthal (University of Michigan, Ann Arbor)
Fatiha Sahraoui (University Sidi Bel Abbes, Algeria)
Mei-Chi Shaw (University of Notre Dame, USA)
Laurent Stolovitch (Université Paul Sabatier, France)
Emil J. Straube (Texas A&M University, USA)
Jean-Charles Sunyé (University of Rouen, France)
David Tartakoff (University of Illinois at Chicago, USA)
Erlend Fornaess Wold (University of Oslo, Norway)
Dmitri Zaitsev (Trinity College, Ireland)